Dovoz auta - informácie o krajinách | AUTOVIA.SK

Dovoz auta - informácie o krajinách

 

Belgicko - informácie o krajine

Belgicko je krajina s najhustejšou cestnou sieťou v Európe. Na kilometer štvorcový pripadá v Belgicku až 4,87 km ciest. Diaľnice nie sú pre osobné autá spoplatnené.

Česká Republika - informácie o krajine

V prípade, že vám robí problém jazyková bariéra, no predsa si chcete doviezť vozidlo zo zahraničia, možno by ste mohli skúsiť aj „bratov“ Čechov. Dorozumiete sa určite

Francúzsko - informácie o krajine

Ak sa chystáte po auto práve do Francúzska, prinášam vám niekoľko užitočných informácii, ktoré by sa vám pri ceste Francúzskom mohli zísť. Francúzsko má kvalitnú cestnú sieť, ktorá pozostáva z vyše 28 500 štátnych ciest a 9000 km autostrád.

Holandsko - informácie o krajine

Informácie o Holandsku, Holandania majú vyše 2000 km autostrád, ktoré nie sú spoplatnené, a asi 120 000 km ostatných ciest. Medzinárodné autostrády sú označené zelenou značkou E, červená značka A označuje národnú autostrádu.

Maďarsko - Inormácie o krajine

Pre mnohých, najmä ľudí žijúcich na južnom Slovensku, je stále zaujímavý dovoz vozidla zo susedného Maďarska. Aké pravidlá by ste mali dodržiavať a čomu by ste sa mali vyhnúť sa dočítate v nasledujúcom článku.

Nemecko - informácie o krajine

Nemecko je známe svojou rozsiahlou a perfektne udržiavanou cestnou sieťou. Jej dĺžka predstavuje až 487 000 km, ž čoho 10 500 km pripadá na bezplatné diaľnice s povestnou neobmedzenou rýchlosťou. V poslednej dobe sa však uvažuje spoplatnení diaľnic.

Poľsko - informácie o krajine

Nákup vozidiel v Poľsku je v poslednej dobe rozšírenejší vzhľadom na pútavejšie ceny. Motoristi ale pred cestou nesmú zabudnúť na zmenu Eura na poľský zlotý. Taktiež by mali byť pripravení na nie veľmi kvalitné cesty. Poľsko je rozľahlá krajina s množstvom prekvapení, preto sa odporúča byť vybavení na cestu.

Taliansko - informácie o krajine

V prípade, že sa chystáte cez leto do Talianska na dovolenku, môžete spojiť príjemné s užitočným a doniesť si odtiaľ okrem suvenírov aj auto.